Rodzaje kalendarzy

Kalendarz to jedna najważniejszych rzeczy w naszych czasach. Zaglądamy do niego codziennie, zapisujemy najważniejsze wydarzenia, terminy spotkań i sprawy do załatwienia. Wisi na naszych ścianach, mamy go w telefonie, ale i na komputerze. Z jego pomocą planujemy swoje dni, tygodnie, czy miesiące. Kalendarz przeszedł rewolucje i znaczące zmiany na przestrzeni wieków.

Na potrzeby kolejnych czasów powstawało coraz więcej odmian i rodzajów kalendarzy. Zaczęto wprowadzać w życie kalendarze jednodzielne, kalendarze wielodzielne, kalendarze spiralowane, kalendarze listkowe, kalendarze planery, kalendarze książkowe, kalendarze ścienne, czy biurkowe. W końcu zorientowano się, że kalendarze to doskonałe medium reklamowe i powstały kalendarze reklamowe. Reklama to niemal najważniejsza rzecz obecnych czasów, więc zaczęto obmyślać formy reklamy, które miałaby znaleźć się na kalendarzach. W ten sposób powstały kalendarze personalizowane kalendarze z indywidualnego projektu. 

Aby reklama była skuteczna, udoskonalano formy nadruku i zaczęty tworzyć zaawansowane projekty graficzne kalendarzy. 

Kalendarze występują także w różnych formach rozmiarowych. Mamy np. kalendarze A1, kalendarze A2, kalendarze B1, czy kalendarze B2.

X